انتخاب یک وعده غذایی مناسب و سالم برای همه ما مهم است، بنابراین زمانی که یک متخصص تغذیه در خصوص مزایای کره گیاهی توصیه‌هایی ارائه می‌کند، باید با دقت به آن توجه کرد. مجله انجمن پزشکی آمریکا بیش از ۱۰۰ سال است که به صورت هفتگی منتشر می‌شود. این مجله مملو از اخبار و مقالاتی است که به موضوعات مربوط به بدن انسان می‌پردازد. زمانی که چنین مجله تخصصی انجام کاری که به نفع سلامتی است (نظیر مصرف منظم کره گیاهی در وعده‌های غذایی) را توصیه می‌کند، آیا می‌شود با آن مخالفت کرد؟

در سال ۲۰۰۰، این مجله یک مسابقه در زمینه معرفی محصولات غذایی سلامت محور برگزار کرد و جالب این که کره گیاهی به دلیل چربی‌های اشباع شده کمتری که داشت به عنوان سالم‌ترین محصول انتخاب شد.۴۶ خانواده در این مسابقه شرکت کردند و طی آن کاهش قابل ملاحظه‌ای در میزان کلسترول بد در بدن افراد شرکت کننده که به طور منظم کره گیاهی مصرف می‌کردند، مشاهده شد. کره گیاهی از ترکیب روغن‌های گیاهی ساخته می‌شود و چربی اشباع کمی دارد، لذا گزینه غذایی مناسب و سالمی محسوب می‌گردد. این گزارش در کنار سایر مطالعات نشان می‌دهد کره گیاهی که به سهولت در نزدیک‌ترین سوپرمارکت یافت می‌شود می‌تواند نقش مهمی در سلامتی بدن داشته باشد.

در انتها به شما پیشنهاد می‌کنیم به طور منظم از میوه‌ها و سبزیجات استفاده کنید و پلو که با کمک کره گیاهی طبخ شده است را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید. این گزینه‌ها کمک می‌کنند که یک گام به سمت زندگی سالم‌تر بردارید.

نظر خود را وارد کنید